1 Temmuz'da Başlayacak!
giresundangelsin

Diyanet İşleri Başkanlığı Hafızlık Eğitimi Daire Başkanı İbrahim Yılmaz, bir dizi programa katılmak için geldiği Giresun'da Kur'an kurslarını ziyaret etti.

Giresun İl Müftüsü Selçuk Kılıçbay'dan kurslarda gerçekleştirilen faaliyetler hakkında bilgi alan Daire Başkanı İbrahim Yılmaz, Kur'an kurslarının önemine değindi.

"Ne mutlu zihinlerde ve gönüllerde hoş sada bırakanlara"

Tüm Kur'an kursu öğreticilerinin daha geniş kitlelere ulaşmak için azami gayret göstermesi gerektiğini vurgulayan Başkan Yılmaz, "Her yetişkinin hatırasında kendisinden çok etkilendiği, kimisinden Kur'an okumayı öğrendiği, kimisinden namaz sureleri dinlediği, kimisinden abdest almayı öğrendiği bir Kur'an kursu öğreticisi vardır. Ne mutlu, ömrünü insan yetiştirmekle geçirene, ne mutlu hafızlık, 4-6 yaş, 7-12 yaş, 13 yaş üstü, ihtiyaç odaklı ve  yaz Kur'an kurslarında gönüllere İslam sevgisi düşüren kıymetli hocalarımıza.

Kur'an-ı Kerim ve temel dini bilgiler öğretimi yanında, milli birlik ve beraberlik bilincinin geliştirilmesi, sevgi, saygı ve dostluk bağlarının güçlendirilmesi, vatan, millet, bayrak, şehitlik, gazilik gibi milli ve manevi değerlerin özümsetilmesi, bir arada yaşama ve sorumluluk bilincinin geliştirilmesi gibi değerlerin kazandırılmasını amaç edinen Kur'an kurslarımıza 4 yaşındaki yavrularımızdan başlayarak tüm yaş grubundaki vatandaşlarımızı bekliyoruz.dedi.

"Yaz Kur'an Kursları 1 Temmuz'da başlıyor "

Her yıl milyonlarca çocuğun Kur'an-ı Kerim ve dini bilgiler öğrendiği Yaz Kur'an kurslarına kayıtların  10 Haziran ve 8 Temmuz tarihleri arasında yapılabileceğini anımsatan Başkan Yılmaz, "Yaz Kur'an kursları, her yıl örgün eğitimin tamamlanmasının ardından yaz tatili boyunca milyonlarca öğrenciyi Kur'an kursları ve camilerimizde bir araya getirmektedir. Her yaş grubundan çocuk ve gencin katıldığı bu kurslar yaygın din eğitimi faaliyetinin en önemlilerinden biri olmaktadır.

Yaz Kur'an kursları, toplumun değişen dinamiklerine uygun olarak her yıl güncellenen program ve eğitimlerle desteklenen öğretici kadrosuyla hizmet sunmaktadır." diye konuştu.

"Cami ve Kur'an kursları çocuk sesleriyle şenlensin"

Yaz Kur'an kurslarında 4-6 yaş, 7-12 yaş ve 13 yaş üstü gençlere yönelik yaygın din eğitimi faaliyeti yürütüldüğünü belirten Yılmaz, "Yaz ayları, çocukların Kur'an'ı öğrenme ve okuma gayretiyle Allah'ın rızasını kazanma, anne babalarını sevindirme ve ömürlerini Kur'an ahlakıyla donatma aylarıdır.

Kurslarımız, çocuklarımızın kendini geliştirmeleri, arkadaş edinmeleri, sosyal ve sportif faaliyetlerle gününün tamamını değerlendirmeleri, namazları cami cemaatinin bir parçası olarak eda edebilmeleri, milli ve manevi değerleri içselleştirerek hayatlarının merkezine alabilmeleri için eşsiz bir fırsat ve bir imkandır.

Yaz, ömrün en kısa ama en verimli çağını Kur'an'la değerlendirme vaktidir. Yaz, hayat kitabı Kur'an'ı hayatımıza katma zamanıdır. Değerli velilerimizi yavrularını yaz Kur'an kurslarına göndermeye davet ediyoruz." şeklinde konuştu.

Giresundan Gelsin

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

istetiklagelsin

Puan Durumu

Takım OM G M P
1 ADS  Adana Demir. 0 0 0 0
2 ANT  Antalyaspor 0 0 0 0
3 HTY  Hatayspor 0 0 0 0
4 BJK  Beşiktaş 0 0 0 0
5 ÇRZ  Ç.Rizespor 0 0 0 0
6 ALNY  Alanyaspor 0 0 0 0
7 EYP  Eyüpspor 0 0 0 0
8 FB  Fenerbahçe 0 0 0 0
9 GS  Galatasaray 0 0 0 0
10 GFK  Gaziantep FK 0 0 0 0
11 GÖZ  Göztepe 0 0 0 0
12 KSM  Kasımpaşa 0 0 0 0
13 KON  Konyaspor 0 0 0 0
14 KYS  Kayserispor 0 0 0 0
15 İBFK  Başakşehir 0 0 0 0
16 SAMS  Samsunspor 0 0 0 0
17 BOD  Bodrum 0 0 0 0
18 SVS  Sivasspor 0 0 0 0
19 TS  Trabzonspor 0 0 0 0

Reklam

makmedya

Giresun Nöbetçi Eczaneler

giresundangelsin
istetiklagelsin

E-Bülten Aboneliği