Alucra'da 15 Hafız İcazet Aldı
giresundangelsin
Giresun Alucra İlçe Müftülüğüne bağlı Erkek Yatılı Hafızlık Kur'an Kursu'nda hafızlıklarını tamamlayan 15 öğrenci için "Hafızlık İcazet Merasimi" düzenlendi.
 
Alucra Kapalı Spor Salonu'nda gerçekleştirilen programda din görevlileri Eren Arslan, Talat Emir Alkan ve Ali Turhan Kur'an-ı Kerim tilavet etti.
 
Merasimin açış konuşmasını yapan Alucra İlçe Müftüsü Adem Akçelik, Kur'an-ı Kerim'le hemhal olmanın önemine değinerek, "Kur'an-ı Kerim'e doğru atılan her adımın Rabbimizin katında nice büyük mükafatı vardır. Kur'an-ı okumaya, anlamaya gayret eden her Müslümanın çabası Allah katında karşılığını bulur. Kur'an'ı hayatımızın merkezine almak, onu rehber edinmek, bizleri dünya ve ahirette huzura kavuşturur." dedi.
 
- "Kur'an hayat rehberimizdir"
 
Daha sonra kürsüye gelen İstanbul Ümraniye İlçe Müftüsü Abdülkerim Çelik, Kur'an-ı Kerim'in hayat kitabı olduğunu belirterek, "Kur'an-ı Kerim, ölü kalpleri dirilten, karanlıkları aydınlatan ve bizlere huzur veren yüce kitabımızdır. İlk emri 'Oku!' olan bir dinin mensupları olarak, bu emri aldığımızda neyi, nasıl okumamız gerektiğini derinlemesine düşünmeliyiz. Öncelikle Allah emrettiği için okumalıyız. Rabbimizin bizden istediği her şeyi anlamalı ve hayatımıza tatbik etmeliyiz. Bizi ebedi saadete ulaştıracak olan ilmi, hikmeti ve her türlü bilgiyi okumak, öğrenmek bizim görevimizdir. Hafızlarımız, Kur'an-ı Kerim'in kelimelerini sadece ezberlemekle kalmayıp, onu satırlardan sadırlarına, yani gönüllerine taşıyarak, Kur'an'ın taşıdığı derin anlamları da muhafaza edeceklerdir. Böylece, Kur'an'ı anlayarak, lafzın hamili ve mananın amili olacaklardır.
 
İman ve istikamet üzere olmanın, taklidi imanı tahkiki imana dönüştürmenin yolu, Kur'an-ı Kerim'in hükümlerine tam anlamıyla riayet etmekten geçer. Bu bağlamda, hafızlarımızın ve tüm Müslüman kardeşlerimizin Kur'an'ın emir ve yasaklarına uyarak, hem dünyalarını hem de ahiretlerini saadet yurduna çevirmeleri mümkündür. Kur'an-ı Kerim'in nuru ile aydınlanan kalplerimiz, dünya hayatının sıkıntılarından ve ahiret azabından kurtularak, ebedi huzura kavuşacaktır." diye konuştu.
Giresundan Gelsin

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

istetiklagelsin

Puan Durumu

Takım OM G M P
1 ADS  Adana Demir. 0 0 0 0
2 ANT  Antalyaspor 0 0 0 0
3 HTY  Hatayspor 0 0 0 0
4 BJK  Beşiktaş 0 0 0 0
5 ÇRZ  Ç.Rizespor 0 0 0 0
6 ALNY  Alanyaspor 0 0 0 0
7 EYP  Eyüpspor 0 0 0 0
8 FB  Fenerbahçe 0 0 0 0
9 GS  Galatasaray 0 0 0 0
10 GFK  Gaziantep FK 0 0 0 0
11 GÖZ  Göztepe 0 0 0 0
12 KSM  Kasımpaşa 0 0 0 0
13 KON  Konyaspor 0 0 0 0
14 KYS  Kayserispor 0 0 0 0
15 İBFK  Başakşehir 0 0 0 0
16 SAMS  Samsunspor 0 0 0 0
17 BOD  Bodrum 0 0 0 0
18 SVS  Sivasspor 0 0 0 0
19 TS  Trabzonspor 0 0 0 0

Reklam

makmedya

Giresun Nöbetçi Eczaneler

giresundangelsin
istetiklagelsin

E-Bülten Aboneliği