Bakan Mehmet Fatih Kacır Giresun’da!
giresundangelsin

Ordu-Giresun Havalimanına gelen Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Vali Mehmet Fatih Serdengeçti ve il protokolü tarafından törenle karşılandı.

Havalimanındaki karşılamada; Vali Mehmet Fatih Serdengeçti, Ordu Valisi Muammer Erol, Giresun Milletvekilleri Prof. Dr. Nazım Elmas ve Ali Temür, Giresun Belediye Başkanı Av. Aytekin Şenlikoğlu, AK Parti Giresun İl Başkanı Mete Bahadır Yılmaz ve il protokolü katıldı.

Bakan Kacır, havalimanından Giresun Valiliğine kadar, kendi kullandığı, ülkemizin ilk yerli ve milli aracı TOGG (Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu) ile ulaştı.

Bakan Kacır’ı, Valilik protokol girişinde Vali Mehmet Fatih Serdengeçti ve il protokolü karşıladı.

Yöresel kıyafetli Giresunlu çocuklar tarafından çiçeklerle karşılanan Bakan Kacır, ziyarette ilk olarak Valilik Şeref Defteri’ni imzaladı.

Ardından Vali Mehmet Fatih Serdengeçti’nin ev sahipliğinde Valilik makamına geçildi.

Valilik makamındaki ziyarette Giresun Milletvekilleri Prof. Dr. Nazım Elmas ve Ali Temür, Giresun Belediye Başkanı Av. Aytekin Şenlikoğlu, Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yılmaz Can ve il protokolü de hazır bulundu.

Bakan Kacır, Vali Serdengeçti’den Giresun'daki OSB'ler başta olmak üzere Teknoparklar ve bakanlığın diğer çalışmaları ve projeleri hakkında detaylı bilgiler aldı.

Vali Serdengeçti, ilimize gösterdikleri yoğun ilgi ve nazik ziyaretlerinden dolayı Bakan Kacır’a teşekkür ederek hediye takdim etti.

Bakan Kacır da Vali Serdengeçti’ye göstermiş olduğu misafirperverlikten dolayı teşekkür etti.

Bakan Kacır, akabinde basın mensuplarına yapmış olduğu açıklamada “Öncelikle, Giresun'da hızla devam eden OSB yatırımlarını memnuniyetle takip ediyoruz. 1. ve 2. OSB'nin üretime geçmesi, bize gösteriyor ki bu bölge, sanayi ve üretim alanında önemli bir potansiyele sahip. Bu doğrultuda, 3. ve 4. OSB'nin yatırım yerlerini üreticilerimizin kullanımına hazır hale getirerek, bölgedeki sanayi potansiyelini daha da artırmak için çalışmalarımızı hızlandıracağız. Ayrıca, Giresun'un güneyine İnşallah 5. OSB'yi hayata geçirme kararı alarak, bölgenin ekonomik kalkınmasına katkı sağlamayı hedefliyoruz.

Giresun'un turizm potansiyelini artırmak adına da çeşitli yatırımları destekleyeceğiz. Sahil yolları ve Eğribel Tüneli gibi ulaşım projeleriyle bölgeye olan erişimi kolaylaştırmış bulunmaktayız. Bu altyapı projeleri, hem turizmi hem de bölgedeki ekonomik faaliyetleri olumlu yönde etkileyecek.

Ayrıca, gururla belirtmek isterim ki, Türkiye'nin ilk astronotu Alper Gezeravcı, başarıyla tamamladığı insanlı ilk uzay bilim misyonunu gerçekleştirmiş bulunuyor. Kendisi en kısa sürede ülkemize dönecek ve Teknofest ve diğer etkinliklerde gençlerimizle buluşacak. Gezeravcı, deneyim ve bilimsel çalışmalarını kendi ağzından anlatarak, gençlerimize ilham olacak. İnşallah, Türkiye'nin gelecekte nice Alper Gezeravcı'lar yetiştireceğine inanıyoruz.

Bu vesileyle, Giresun'un sanayi, teknoloji ve uzay alanındaki başarılarını desteklemeye devam edeceğimizi, bölgenin kalkınmasına yönelik projeleri hayata geçireceğimizi belirtmek isterim. Hep birlikte, Giresun'u daha da ileriye taşıyacak adımları atmaya devam edeceğiz. Teşekkür ederim.” ifadelerine yer verdi.

Giresundan Gelsin

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

istetiklagelsin

Puan Durumu

Takım OM G M P
1 ADS  Adana Demir. 0 0 0 0
2 ANT  Antalyaspor 0 0 0 0
3 HTY  Hatayspor 0 0 0 0
4 BJK  Beşiktaş 0 0 0 0
5 ÇRZ  Ç.Rizespor 0 0 0 0
6 ALNY  Alanyaspor 0 0 0 0
7 EYP  Eyüpspor 0 0 0 0
8 FB  Fenerbahçe 0 0 0 0
9 GS  Galatasaray 0 0 0 0
10 GFK  Gaziantep FK 0 0 0 0
11 GÖZ  Göztepe 0 0 0 0
12 KSM  Kasımpaşa 0 0 0 0
13 KON  Konyaspor 0 0 0 0
14 KYS  Kayserispor 0 0 0 0
15 İBFK  Başakşehir 0 0 0 0
16 SAMS  Samsunspor 0 0 0 0
17 BOD  Bodrum 0 0 0 0
18 SVS  Sivasspor 0 0 0 0
19 TS  Trabzonspor 0 0 0 0

Reklam

makmedya

Giresun Nöbetçi Eczaneler

giresundangelsin
istetiklagelsin

E-Bülten Aboneliği