BİZİ UMUT OLARAK GÖRENLERİN ONURU VE GURURU OLACAĞIZ
giresundangelsin
Giresun Bağımsız Belediye Başkanı Adayı Mustafa BAŞER ile olan mülakatlarım devam ediyor. Bu yazımda yine Sayın BAŞER’in teşhis, eleştiri, değerlendirme ve çözüm önerilerini aktaracağım.
 
Bağımsız Belediye Başkanı Adayının özellikle imar ve şehirleşme noktasında ağırlık kazanan sözleri şöyle:
 
‘Giresun Belediyesi’nin yıllara uzanan en büyük problemi; imar noktasında hiç bir mesafe alamadığı için oluşan çarpık kentleşme problemidir. Giresun 9 ayrı tepeden bakıldığında iç içe girmiş tabir yerinde ise yığılmış bir vaziyette görünmektedir. Üzülerek söylüyorum ki bu şehir ve değerli insanları oluşan çirkinliği hak etmemektedir. Ve ne acıdır ki hal böyle iken yönetime gelen belediye başkanları bu çarpıklığa seyirci kalmış, kati surette çözüme yönelik yerinde hamleler yapmamışlardır.
 
Şehrin muhtelif bölgelerinde 10 hatta 14 katlı binalar varken hemen yanıbaşlarında 5-6 katlı binalar göze çarpmaktadır. Estetik olarak şehrin silüeti her geçen gün bozulmaktadır.
 
Yollarımız dar ve bozuk. Altyapı hatalı ve eksiktir. Çileye dönüşen trafik sıkıntısı almış başını gitmiştir. Altyapıdaki bu marazi durum neticesinde en küçük bir yağışta sorunlar baş göstermektedir. Yağışın şiddeti biraz fazla olunca da maalesef ki sular altında kalıyoruz.
 
Buradan sizler aracılığı ile Sayın Aytekin Şenlikoğlu’na sormak istiyorum:
 
-Başkan olduğunuz günden beri bir çok imar alanı açtığınızı imar düzenlemesi yaptığınızı ifade ediyorsunuz. Bu çalışmalarınızla Giresun Belediyesi’ne ne kadar girdi sağladınız?
 
Yoksa şahsa özel yollar ve imar alanları açarak kamu yararına değil de şahısların ve kendinizin menfaatine mi hizmet ettiniz?
Sorularım devam edecek. Şimdi tekrar çarpıklık ve imar konusuna dönelim.
 
Şehrin doğu, batı ve güneyinde bir çok binanın yüksek katlı olduğunu görüyoruz. Aynı zamanda yer yer eski ve harabe yapılar da göze çarpıyor. İnsanımızın yaşam alanını çirkinleştiren ve ilimizin konforlu yaşam hakkını elinden alan bu düzensizliğe son vermek istiyoruz.
 
Şehir merkezimizde Fevzi Çakmak’ta, yerleşimi eskiye dayanan bölgede bir TOKİ uygulaması olacaktı, ne oldu? Aytekin Bey’in bu seçim vaadi de diğer bir çoğu gibi güme mi gitti? Yeni Mahalle’nin makus talihi ne zaman ve nasıl değişecek?
Söz ve sorular TOKİ uygulamalarına gelmişken; Giresun Kalesi ve etrafında yapılacak olan TOKİ uygulamalarının akıbetini de merak ediyorum. Sahi bu vaadiniz ne oldu?
 
Aziz vatandaşlarımızın da gözleri önünde cereyan ettiği üzere şehire ve şehirleşmeye yönelik çok eksiğimiz var. Eksik ve sahipsiz bırakıldık. Bu eksiklik ve sahipsizlikleri sıralarken kendi uhdemizde olduğuna inandığım, belediye başkanı seçildiğimde hayata geçireceğim projelerden-çözüm önerilerinden birkaçını sıralamak istiyorum:
-uzman ekiplerle çalışıp hızlı ve verimli bir program icra edeceğiz.
-imardaki bütün yolsuzluk, usulsüzlük ve iş bilmezliklerin önüne geçeceğiz.
-bağımsız imar kuruluşları ile çalışıp kazanımların odağına kişileri değil belediyemizi ve şehrimiz insanını koyacağız.
-Günübirlik iş ve uygulamalardan vazgeçip 5-10 ve 50 yıllık programlar hazırlayacağız. Geleceği planlamadan yapılan her hamle gereksiz ve basit bir çiziktir bunun bilincindeyiz.
-Güney çevre yolunun öneminin farkındayız. Daralan şehrin yegane çıkış noktası olan projeyi angari bir zamanda hayata geçireceğiz.
-Kavaklar, Fevzi Çakmak, Seldeğirmeni ve Çıtlakkale’nin tepeleri gibi noktalara şehrin kaydırılması elzemdir. Çalışamalarımızı bu noktalara yoğunlaştıracağız.
 
Allah’ın izni ve halkımızın desteği ile belediye başkanı olarak seçildiğimde önceliğimi altyapı ve imar noktasında yoğunlaştıracağım. Vatandaşlarımızın huzur ve refahı şehrin konforlu bir yaşam alanı olması öncelikli idealimdir.
 
Yine bu izin ve teveccüh gerçekleşirse; imar yolsuzluğu kesinlikle yaşanmayacak, belediye imar müdürlüğü yanısıra mimar ve mühendisler odasının da dahil edildiği bir yapı oluşturarak bu işlerin icrasını ve takibini titizlikle yapacağım.
 
Bağımsız adaylığımı açıkladığım ilk günden beri destek ve dualarını esirgemeyen ve her geçen gün sayıları artan kardeşlerimi sevgi saygı ve muhabbetle selamlıyorum. Sıkışmış siyaset ve kangren olmuş yerel yönetememezlik içinde bizi umut olarak görenlerin, onuru olacağız.
Giresundan Gelsin

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

istetiklagelsin

Puan Durumu

Takım OM G M P
1 GS  Galatasaray 38 33 2 102
2 FB  Fenerbahçe 38 31 1 99
3 TS  Trabzonspor 38 21 13 67
4 İBFK  Başakşehir 38 18 13 61
5 KSM  Kasımpaşa 38 16 14 56
6 BJK  Beşiktaş 38 16 14 56
7 SVS  Sivasspor 38 14 12 54
8 ALNY  Alanyaspor 38 12 10 52
9 ÇRZ  Ç.Rizespor 38 14 16 50
10 ANT  Antalyaspor 38 12 13 49
11 GFK  Gaziantep FK 38 12 18 44
12 ADS  Adana Demir. 38 10 14 44
13 SAMS  Samsunspor 38 11 17 43
14 KYS  Kayserispor 38 11 15 42
15 HTY  Hatayspor 38 9 15 41
16 KON  Konyaspor 38 9 15 41
17 MKE  Ankaragücü 38 8 14 40
18 FKGK  Karagümrük 38 10 18 40
19 PNDK  Pendikspor 38 9 19 37

Reklam

makmedya

Giresun Nöbetçi Eczaneler

giresundangelsin
istetiklagelsin

E-Bülten Aboneliği