BU MAYA ARTIK TUTMAZ BAŞKAN
giresundangelsin

Giresun Bağımsız Belediye Başkanı Adayı Mustafa Başer, ''Giresunlu iş ararken kapı kapı dolaşırken 25 kişinin torpil ile 4B'li olarak işe alınması mı başarı; yoksa şirketler üzerinden kriteri sadece taraf olmak olan 350 kişinin işe alınması mı başarı'' dedi.

Giresun Bağımsız Belediye Başkanı Adayı Mustafa Başer, Giresun’un sorunlarını dile getirmeye devam edeceklerini belirterek şunları kaydetti: ''Sayın Nurettin Kara'nın basın toplantısını dijital mecralardan takip ettim. Konumuz kendisi değil. Aday adayı olmadığını açıkladığı ve konu bütünlüğü olmayan malum toplantıdaki Aytekin Şenlikoğlu ile ilgili sözleri.

Sayın Karan belediye başkanını başarılı buluyormuş. Enteresan! Başarıdaki kriterleri nedir bilemiyorum ama herhalde şunlar değildir:
-Yandaşı en iyi şekilde kayırır Aytekin Bey bu mu başarı?
-İki kez ihale edilen millet bahçesinin yapımına genel bütçeden devam ediliyor ve bu hızda 5 yıla ancak biter, bu mu başarı?
-Sahil ve Nihat Bey Caddesi aydınlatma projesi Çevre Şehircilik Bakanlığı projesi Aytekin Bey bakan mı, bu mu başarı?
-Giresun Galericiler Sitesi, Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Toto işbirliği ile yapıldı; yatırım onlara ait. Üstelik Galericiler sitesinde galerici yok, borç karşılığı diye dükkanlar dağıtılıyor. Neyin borcu, bu mu başarı?
-Meydan cephe giydirme projesi yine Çevre Şehircilik Bakanlığı projesi, başkanın başarısı mı oluyor?
-Batlama Atık Terfi Merkezi projesi Kerim Bey döneminde başlayan bir AB Projesi. AB Aytekin başkanın değil Avrupa Birliği'nin kısaltılması bu mu başarı?
-Sazbeyi'nde yol yaptı. İlk yağmurda göl oldu. Bu mu başarı?
-Amacı her görüşteki vatandaşımıza, onların çocuklarına hizmet vermek olan ‘Bilgi Evleri’ iktidara yakın bir vakfın emrine verildi, yandaş ve yanlış işler dönüyor, bu mu başarı?
-Giresunlu iş ararken kapı kapı dolaşırken 25 kişinin torpil ile 4B'li olarak işe alınması mı başarı; yoksa şirketler üzerinden kriteri sadece taraf olmak olan 350 kişinin işe alınması mı başarı?
-Belediyenin güncel borcunun 2 Milyar TL olduğu ve satın alma yapamadığı konuşuluyor. Bu kadar yatırım genel bütçeden yapılırken sayın başkan ne iş yaptı da bu kadar borç biriktirdi? Üstelik borcu inkar ederek kamuoyuna yanlış bilgi veriyor. Bu mu başarı?
-Belediyeyi çiftliğe çevirmek ve şahsa özel imar rantları oluşturmak mı başarı?

Sayın Kara'nın 4B'li olarak işe alınan yakını mı Karan'ın başarı karanesine yıldız koydurdu?
Sayın Karan basın toplantısında Osman Öden'in aday adaylığı ile ilgili 'kiminle istişare etti bilemiyorum' dedi. Bence, Osman Öden bizzat başkanın kendisiyle istişare etti ve özellikle imar çarkı, keyfi uygulamalar, adam kayırma liyakatsiz müdür ve başkan yardımcısı atamaları gibi konularda itirazını üst perdeden dile getirdi, sonrasında kendi yolunu çizdi.

Bahsettiğim başarısızlıklardan kanaatimce Sayın Öden'in de haberi var Belediye Meclis Üyelerinin de haberi var, hatta ve hatta çay dağıtan kardeşimizin dahi haberi var. Hal böyleyken susturmak yıldırmak komplo teorileri ile üste çıkmak mı başarı?
Bunların hepsi ve daha niceleri bir yıkımdır, kıyımdır, vicdan dairesi dışına çıkan uygulamalardır.

Başarısızlık ve dirayetsiz yönetimin ciltlerce kitabını yazma becerisine sahip Aytekin Başkan; süre daralıyor 5 ay kaldı!
Kendi partisinden bile aday adayı olanlara meydan okuyan Sayın Aytekin Şenlikoğlu seçmenine mi yoksa Recep Tayyip Erdoğan'a mı güveniyor? Bu maya artık tutmaz.

Ben Mustafa Başer Giresun bağımsız belediye başkanı adayıyım.
Doğru bildiğimi söyler halk için hakk olan mücadelemi veririm. 20 yıl AK Parti'de siyaset yaptım gece gündüz helal kazancın peşinde koştum bir arabam bir evim var. Yolun yarısını dahi geçmişken karşılaştıklarım haram saltanatının sultanı oldular, telaffuz edemeyeceğim akıl almaz bir servete sahip oldular. Bu saltanatın hesabını soracağım bunun için adayım.
Baskıya maruz kalan belediye çalışanının hesabını soracağım bunun için adayım.

Üreten belediye için adayım.
Altyapı ve üst yapı problemlerini çözmek için adayım.
Kendi kaldırım taşını kanal büz borusunu dahi üretemeyen belediyeyi başarılı bulanlara 'başarı nedir' göstermek için adayım'' dedi.

Giresundan Gelsin

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

istetiklagelsin

Puan Durumu

Takım OM G M P
1 GS  Galatasaray 33 29 1 90
2 FB  Fenerbahçe 32 27 1 85
3 TS  Trabzonspor 33 17 12 55
4 BJK  Beşiktaş 33 15 12 51
5 İBFK  Başakşehir 33 14 12 49
6 ÇRZ  Ç.Rizespor 33 14 13 48
7 KSM  Kasımpaşa 33 13 13 46
8 ANT  Antalyaspor 33 11 10 45
9 ALNY  Alanyaspor 33 11 10 45
10 SVS  Sivasspor 32 11 10 44
11 ADS  Adana Demir. 33 9 10 41
12 SAMS  Samsunspor 33 10 14 39
13 MKE  Ankaragücü 33 8 12 37
14 KYS  Kayserispor 33 10 13 37
15 KON  Konyaspor 33 8 13 36
16 GFK  Gaziantep FK 33 9 17 34
17 FKGK  Karagümrük 33 8 16 33
18 HTY  Hatayspor 33 7 14 33
19 PNDK  Pendikspor 33 7 17 30

Reklam

makmedya

Giresun Nöbetçi Eczaneler

giresundangelsin
istetiklagelsin

E-Bülten Aboneliği