EMEP ''GİRESUN BELEDİYE İŞÇİLERİNİ MAĞDUR EDİYOR''
giresundangelsin

Giresun Belediyesi’nde işçilerin maaşlarının yarısının ödenmediğini söyleyen Emek Partisi Giresun İl Temsilcisi Halit Keskin, “Bu ay işçilerin maaşlarının yarısının kesildiğini öğrendik. Görüştüğümüz işçiler mağdur edildiklerini dile getirdiler. İktidar muhalefet belediyelerini çalışamaz hale getirmek için alacaklıları devreye soktu. Daha önce AKP’li olan Giresun Belediye Başkanı belediyeyi borç içinde bıraktı. İktidar ve alacaklılar AKP’li belediyelerin aşırı borçlanmalarına ses çıkarmadılar. Giresun Belediyesi’ni CHP kazanınca cezalandırmaya başladı. Ancak filler tepişiyor çimenler eziliyor. İktidarın muhalefeti cezalandırma girişiminden işçiler mağdur edildi. Bu kabul edilemez. Ne olursa olsun işçi ve emekçilerin maaşları kesintisiz ödenmelidir.” dedi.

Yumuşamanın adı “teslim olun” demek

Emek Partisi Giresun İl Temsilcisi Halit Keskin, iktidarı eleştirerek, “Tek adam yönetimi, en küçük muhalefeti, eleştiriyi hazmedemiyor. Elindeki iktidar olanaklarını baskı ve mağdur etme olarak kullanıyor. Acaba belediyeyi AKP kazansaydı aynı durumla karşılaşılır mıydı? Kesinlikle karşılaşılmazdı. İktidarın her yerde kendi egemenliğini inşa etmek istediğini biliyoruz. Bu nedenle “yumuşama” adıyla gelişen gündemin iktidarın muhalefeti susturma olarak değerlendirmemiz yanlış olmaz. Zaten Erdoğan da bunu açık açık söyledi. Bu gerçek nedeniyle Giresun kamuoyunu işçileri desteklemeye çağırıyoruz.” dedi.

Belediye Başkanı susmamalı

Belediye Başkanına da seslenen Keskin, “İktidar, Giresun Belediyesi’ni zora sokuyor. Ancak Belediye Başkanı Fuat Köse de önceliği işçilerin parasını ödemek olmak üzere politika geliştirmeli, iktidarın oyununu teşhir etmelidir. Burada derdimiz işçilerin mağduriyetinin giderilmesidir. Emek Partisi olarak her türlü tepkide varız. İşçilerin alın terine dokunmak suçtur.” dedi.

Giresundan Gelsin

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

istetiklagelsin

Puan Durumu

Takım OM G M P
1 ADS  Adana Demir. 0 0 0 0
2 ANT  Antalyaspor 0 0 0 0
3 HTY  Hatayspor 0 0 0 0
4 BJK  Beşiktaş 0 0 0 0
5 ÇRZ  Ç.Rizespor 0 0 0 0
6 ALNY  Alanyaspor 0 0 0 0
7 EYP  Eyüpspor 0 0 0 0
8 FB  Fenerbahçe 0 0 0 0
9 GS  Galatasaray 0 0 0 0
10 GFK  Gaziantep FK 0 0 0 0
11 GÖZ  Göztepe 0 0 0 0
12 KSM  Kasımpaşa 0 0 0 0
13 KON  Konyaspor 0 0 0 0
14 KYS  Kayserispor 0 0 0 0
15 İBFK  Başakşehir 0 0 0 0
16 SAMS  Samsunspor 0 0 0 0
17 BOD  Bodrum 0 0 0 0
18 SVS  Sivasspor 0 0 0 0
19 TS  Trabzonspor 0 0 0 0

Reklam

makmedya

Giresun Nöbetçi Eczaneler

giresundangelsin
istetiklagelsin

E-Bülten Aboneliği