Giresun'a Farklı Seviyeli Kavşak!
giresundangelsin

Giresun’a gelen Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu da temel atma töreninde yer aldı.

Giresun Liman Mevkii’nde gerçekleştirilen temel atma töreni saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı.

Protokol konuşmalarıyla devam eden törende, Karayolları Genel Müdürü Ahmet Gülşen ve Giresun Belediye Başkanı Av. Aytekin Şenlikoğlu’nun ardından Vali Mehmet Fatih Serdengeçti, bir konuşma gerçekleştirdi.

VALİ SERDENGEÇTİ: “KAVŞAK PROJESİ HEM İLİMİZ HEM DE KARADENİZ SAHİL YOLU ULAŞIMININ CAN DAMARLARINDAN BİRİ OLACAKTIR.”

Vali Serdengeçti, konuşmasında “Öncelikle Sayın Bakanlarımızı mavi ve yeşilin destansı şehri güzel Giresun’umuzda ağırlamaktan büyük bir memnuniyet duyduğumuzu ifade ederek hoş geldiniz diyor ve sizleri saygıyla selamlıyorum.

Şehrimiz için oldukça önemli olan Giresun Liman Farklı Seviyeli Kavşağı Temel Atma Töreni’ni gerçekleştiriyor olmanın heyecan ve gururunu hep birlikte paylaşıyoruz.

İlimizde Giresun Limanına ve şehir merkezine ana giriş hemzemin kavşak ile sürdürülmekte olup, bu lokasyonda artan trafik yoğunluğu uzun araç kuyruklarına ve bazen de kazalara sebebiyet verebiliyordu.

Özellikle Giresun Limanında ihracat sevkiyatına başlanılmasıyla birlikte kavşaktaki yoğunluk etkisini daha da hissettirdi.

Bu anlamda battı-çıktı olarak tasarlanan Kavşak Projesi hem ilimiz hem de Karadeniz Sahil Yolu ulaşımının can damarlarından biri olacaktır.

Sayın Bakanlarımızın yakın ilgi ve destekleriyle tamamlanacak olan bu projeyle kesintisiz, keyifli, konforlu, güvenli ve yüksek standartlı ulaşıma kavuşacak ve ticari ile lojistik açıdan da hatrı sayılır bir hareketlilik kazanacağız.

Sayın Cumhurbaşkanımızın riyasetinde Giresun’umuzun çehresini değiştiren bu büyük yatırımlar, geleceğe daha umutla bakmamızı sağlıyor. Biz inanıyoruz ki önümüzdeki yıllarda sanayi, ulaşım, altyapı, tarım, turizm gibi alanlarda bir cazibe merkezi olacağız.

Cumhuriyetimizin ikinci asrına başladığımız Türkiye Yüzyılında hayata geçirilen ve bizler için iftihar kaynağı olan her eser, her proje; şüphesiz ülkemizin daha da büyümesi için güçlü bir kaldıraç görevi üsteleniyor. İlimiz için kritik önemi haiz bu güzide yatırımı bizlere kazandıran başta Sayın Cumhurbaşkanımız ve Sayın Bakanlarımız olmak üzere Değerli Milletvekillerimize, Belediye Başkanımıza, Karayolları Genel Müdürümüze ve tüm emeği geçenlere hemşehrilerimiz adına şükranlarımızı sunuyorum.

Bu vesile ile Bakanlık Teşkilatımızdan yüklenici firmaya, mühendisimizden işçimize kadar herkese de muvaffakiyetler diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Giresundan Gelsin

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

istetiklagelsin

Puan Durumu

Takım OM G M P
1 ADS  Adana Demir. 0 0 0 0
2 ANT  Antalyaspor 0 0 0 0
3 HTY  Hatayspor 0 0 0 0
4 BJK  Beşiktaş 0 0 0 0
5 ÇRZ  Ç.Rizespor 0 0 0 0
6 ALNY  Alanyaspor 0 0 0 0
7 EYP  Eyüpspor 0 0 0 0
8 FB  Fenerbahçe 0 0 0 0
9 GS  Galatasaray 0 0 0 0
10 GFK  Gaziantep FK 0 0 0 0
11 GÖZ  Göztepe 0 0 0 0
12 KSM  Kasımpaşa 0 0 0 0
13 KON  Konyaspor 0 0 0 0
14 KYS  Kayserispor 0 0 0 0
15 İBFK  Başakşehir 0 0 0 0
16 SAMS  Samsunspor 0 0 0 0
17 BOD  Bodrum 0 0 0 0
18 SVS  Sivasspor 0 0 0 0
19 TS  Trabzonspor 0 0 0 0

Reklam

makmedya

Giresun Nöbetçi Eczaneler

giresundangelsin
istetiklagelsin

E-Bülten Aboneliği