KARADENİZ’E İKİNCİ ADA GELİYOR !
giresundangelsin

Ak Parti Tirebolu Belediye Başkan A. Adayı Sedat Murat Bayrak Tirebolu’yu uluslararası düzeyde vitrine taşıyacak projeleri olduğunu söyledi ve bazılarını kamuoyuna açıkladı.

En önemlilerinden birinin Adakale ve Kanal Akvaryum ikilisi olduğunu belirten Bayrak, zaten bir yarımada olan Tirebolu Kalesi’nin ana kara ile bağlantısını, karayolu tarafından, yola paralel bir şekilde kazarak 7 m. genişliğinde 7 m derinliğinde bir kanal açarak, deniz suyunu bu kanalın içine alacaklarını. Böylelikle Kalenin Ada olacağını, kanalın üstünü ve altını cam kaplayacaklarını ve gerekli filtrelendirme, iklimlendirme ve ışıklandırma işlemlerini yaptıktan sonra, ‘Tirevaryum’ adı altında dev bir akvaryum oluşturacaklarnı, içine koyacakları çekiç baş, vatoz, kılıç balığı, yunus, köpek balığı, vb. büyük deniz canlılarını sergileyen bir Kanal Akvaryum a sahip olacaklarını , üstünü ve civarını kafe restoran olarak hizmete açacaklarını ifade etti. Ayni zamanda profesyonel deniz altı dalış turizminin de kanal etrafında ve içinde yapılabileceğini belirten Bayrak, İstanbul’dan getirilecek bir boğaz vapuru’nun bu Adakale-Tirevaryum (Kanal Akvaryum) Kompleksine dahil edilerek, liman içinde kafe restoran olarak faaliyet göstereceğini belirtti.

Üçkale Projesiyle, Andoz, Bedrama ve Fener Kaleleri’nde restorasyon ve arkeolojik kazılar başlatarak, Üç Kale’nin çıkan tarihi eserlerin sergilendiği müzeler haline getirileceğini, özellikle Fener (Merkez) Kalesi’nin surlarının üstüne, tarihi dokuyu bozmayacak şekilde teras yapılarak, kafe restoran olarak hizmete açılacağını ifade eden Bayrak, ayrıca Renkli Şehir Projesi kapsamında tüm Tirebolu’nun, İtalya’nın Portofino’su, Cinque Terre’si gibi rengarenk boyanması, şehrimizi çok öne çıkaracaktır diye ekledi.

Sedat Murat Bayrak, Plajlara Mavi Bayrak, Ayana Kule, Tirebolu Marina, vb. bir çok projelerinin kendi kendini finanse edecek projeler olduğunu ifade ederek, Tirebolu’nun ülkemizin turizm vitrininde başrole layık olduğunu ve kendisinin memleketinin bu hakkını aradığını söyledi. Bahsedilen bu öncü projelerle bir cazibe merkezi haline dönüşecek ilçemize, devam eden süreçte tamamlayıcı özel sektör yatırımları da hızla gelecek ve Tirebolu’muzun kısa sürede kara bulutları dağılıp çehresi değişecek, şeklinde konuştu.

Detaylı ve samimi bir sohbet yaptığımız Bayrak’a, bu projeler kolaylıkla hayata geçirilebilecek ve Tirebolu’ya Giresun’a Türkiye’mize ciddi değer katacak projeler. Projelerinizin çalınmasından endişe etmiyor musunuz diye sorduğumuzda; “Biz makam, mevki, maddi manevi kazanç peşinde değiliz, şükür şimdiye kadar, Allah bize hepsine yeterince sahip olmayı nasip etti, biz aday olmasak bile, keşke olup kazanan arkadaşımız bu projeleri hayata geçirebilse, aday olmasak bile küsmeden , bila bedel, bila ücret yeni başkanımıza ve Tirebolu’ya sonuna kadar kendimizi vakfederiz.

Biz Cumhurbaşkanımızın yolundayız, Ak Parti olarak bizim siyasetimiz hizmet siyasetidir. ‘Türkiye Yüzyılı Tirebolu Yüzyılı Olacak İnşallah’’ , diyerek sözlerini bitirdi.

Giresundan Gelsin

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

istetiklagelsin

Puan Durumu

Takım OM G M P
1 ADS  Adana Demir. 0 0 0 0
2 ANT  Antalyaspor 0 0 0 0
3 HTY  Hatayspor 0 0 0 0
4 BJK  Beşiktaş 0 0 0 0
5 ÇRZ  Ç.Rizespor 0 0 0 0
6 ALNY  Alanyaspor 0 0 0 0
7 EYP  Eyüpspor 0 0 0 0
8 FB  Fenerbahçe 0 0 0 0
9 GS  Galatasaray 0 0 0 0
10 GFK  Gaziantep FK 0 0 0 0
11 GÖZ  Göztepe 0 0 0 0
12 KSM  Kasımpaşa 0 0 0 0
13 KON  Konyaspor 0 0 0 0
14 KYS  Kayserispor 0 0 0 0
15 İBFK  Başakşehir 0 0 0 0
16 SAMS  Samsunspor 0 0 0 0
17 BOD  Bodrum 0 0 0 0
18 SVS  Sivasspor 0 0 0 0
19 TS  Trabzonspor 0 0 0 0

Reklam

makmedya

Giresun Nöbetçi Eczaneler

giresundangelsin
istetiklagelsin

E-Bülten Aboneliği