KÖSE’DEN GİRESUN BELEDİYESİ’NE ZİYARET
giresundangelsin

Cumhuriyet Halk Partisi Giresun Merkez İlçe Başkanı Murat Bektaş ve meclis üyesi adayları ile şehir merkezindeki belediye binalarına ziyarette bulunan Köse personele güven verdi. Personel tarafından ilgiyle karşılanan Köse, ‘’31 Mart’tan sonra tüm personelimizle barış ve kardeşlik içinde şehrimizi yöneteceğiz’’ dedi.

Tüm personelle tek tek konuşup dertlerini dinleyen Köse; ‘’Bugün sizleri ziyarete nasıl güler yüzle geldiysek görevi teslim aldığımızda da aynı şekilde devam edeceğiz ve şehrimizi güler yüzümüzle yöneteceğiz. Herkese eşit mesafede olan, sizlerin dertleriyle dertlenen, mutluluğu ile sevinen bir belediye başkanı olacağım. Giresun Belediyesi’ndeki personel arkadaşlarımın her zaman yanındayım. Personellerimizin aldıkları ücret yaptıkları işin karşısında oldukça düşük. Şehrimizin ekonomisini canlandırmak ve işçilerimizin refaha kavuşması için göreve gelir gelmez personel maaşlarını yükselteceğiz. Giresun Belediyesi’nin kaynakları personelinin giderlerini karşılamaya fazlasıyla yetiyor. İsrafı sonlandıracağız, gelir kaynaklarımızı arttırarak bu kaynaklarımızı personelimize ve Giresun’umuzun gelişimine harcayacağız." dedi.

GİZLENEN SÖZLEŞMEYİ ORTAYA ÇIKARMAK ZORUNDA KALDILAR

Köse yaptığı açıklamada; ‘’Belediye çalışanlarımızın en çok rahatsız olduğu bir konu da Belediye Başkanı’nın davul zurnayla yaptığı ancak 3-5 kişinin bildiği sözleşmeydi. Bu konuda yaptığımız açıklamadan sonra çalışan arkadaşlarımıza sözleşme dağıtmak zorunda kaldılar. Emekçi kardeşlerimiz gerçeği gördüler. Asıl işi yapan, sahada alın teriyle çalışan personelin nasıl ötelendiği ve sınıflarının düşürüldüğünü görmüş oldu. Kendi makam şoförlerine en yüksek maaşı verdiren ancak sahada yağmur altında çalışan emekçiyi öteleyen zihniyete karşıyım. Çalışan arkadaşlarımız mevcut sözleşme gereğince Temmuz ayında asgari ücrete zam gelmezse, Ocak ayına kadar maaşlarına zam alamayacaklarından kaygılılar bunun farkındayız. Yeni dönem de bu yanlışı da ortadan kaldıracağız. Göreve gelir gelmez işçinin haklarını işçiden yana tekrar düzenleyeceğiz’’ dedi.

Giresundan Gelsin

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

istetiklagelsin

Puan Durumu

Takım OM G M P
1 ADS  Adana Demir. 0 0 0 0
2 ANT  Antalyaspor 0 0 0 0
3 HTY  Hatayspor 0 0 0 0
4 BJK  Beşiktaş 0 0 0 0
5 ÇRZ  Ç.Rizespor 0 0 0 0
6 ALNY  Alanyaspor 0 0 0 0
7 EYP  Eyüpspor 0 0 0 0
8 FB  Fenerbahçe 0 0 0 0
9 GS  Galatasaray 0 0 0 0
10 GFK  Gaziantep FK 0 0 0 0
11 GÖZ  Göztepe 0 0 0 0
12 KSM  Kasımpaşa 0 0 0 0
13 KON  Konyaspor 0 0 0 0
14 KYS  Kayserispor 0 0 0 0
15 İBFK  Başakşehir 0 0 0 0
16 SAMS  Samsunspor 0 0 0 0
17 BOD  Bodrum 0 0 0 0
18 SVS  Sivasspor 0 0 0 0
19 TS  Trabzonspor 0 0 0 0

Reklam

makmedya

Giresun Nöbetçi Eczaneler

giresundangelsin
istetiklagelsin

E-Bülten Aboneliği