Kumbaralarını Filistin İçin Açtı
giresundangelsin

Giresun Piraziz İlçe Müftülüğüne bağlı 4-6 yaş grubu Kur'an kurslarında eğitim gören minik öğrenciler kumbaralarındaki harçlıklarıyla Filistin'e destek oldular.

Giresun İl Müftüsü ve Türkiye Diyanet Vakfı Giresun Şube Başkanı Selçuk Kılıçbay, Piraziz programı kapsamında 4-6 yaş grubu Kur'an kursu öğrencileriyle bir araya geldi.

TDV tarafından işgalci İsrail'in zulmü altında zor günler geçiren Filistin halkına destek olmak amacıyla başlatılan "Özgür Filistin'in Yanındayız" yardım kampanyasına destek veren minik öğrenciler kumbaralarını İl Müftüsü Kılıçbay'a teslim etti.

İl Müftüsü Kılıçbay, öğrencilere, ailelerine ve Kur'an kursu öğreticilerine duyarlı davranışlarından dolayı teşekkür etti.

Piraziz İlçe Müftüsü Mehmet Ayın'a da yeni görevinde başarılar dileyen İl Müftüsü Kılıçbay,  iyilik yolundaki çalışmaların önemine değindi.

 "Filistin halkı yalnız değildir" 

Minik öğrencilerin yaptığı bağışların çok büyük bir değere sahip olduğunu ifade eden Müftü Kılıçbay, "Canlarına ve mallarına kast edilen, insanlık dışı muamelelere maruz bırakılan Filistinli kardeşlerimizin bu zor günlerinde yanlarında olmak hepimizin ortak sorumluluğudur. Filistin'e yapılan askeri ve psikolojik saldırılarda en fazla zararı şüphesiz bebekler, çocuklar, kadınlar, yaşlılar yani savunmasız siviller görüyor. 

Minik yavrularımızın bu anlamlı bağışı, şehadete kavuşan Filistinli kardeşlerimizin yetimlerine uzanan bir iyilik elidir. Her mecrada İsrail'in bitmeyen zulmüne karşı dimdik ayakta durmaya çalışan Filistinli kardeşlerimizin yanındayız ve onlara yalnız olmadıklarını hissettirmek için gayret ediyoruz.dedi.

"Giresun'da Filistin için 2,5 milyon lira yardım toplandı" 

Türkiye Diyanet Vakfı'nın 149 ülkede ve Türkiye'nin tüm bölge ve şehirlerinde "Yeryüzüne İyilik Egemen Oluncaya Kadar" ilkesiyle önemli hizmetler gerçekleştirdiğini belirten Kılıçbay, "Türkiye Diyanet Vakfımız Filistin'de, Doğu Türkistan'da, Suriye'de, Arakan'da ve farklı coğrafyalarda zulme uğrayan mazlum ve mağdurların umudu olmaya devam etmektedir. 

Giresun İl Müftülüğü olarak Suriye'nin Azez şehrinin Dabık bölgesinde 50 yetimin eğitim göreceği 4-6 yaş grubu Kur'an kursumuz faaliyete başlamıştır. Kursumuzun ve 50 yetimin tüm ihtiyaçları vakfımız tarafından karşılanmaktadır. Aynı zamanda Giresun'da tespit ettiğimiz 120 ihtiyaç sahibi aileye ayni ve nakdi yardımlarımız devam etmektedir. Giresun'da bulunan yetim öğrencilere de burs desteği vermekteyiz.  

Filistin'e destek için düzenlediğimiz 'Hayır Çarşısı' ve 'Kudüs'ü Anlamak' programında ise yardımsever vatandaşlarımızın katkılarıyla toplam 2,5 milyon lira yardım toplanmıştır. Zulme uğrayan ve ihtiyaç sahibi tüm mazlumların yanında yer almaya devam edeceğiz. şeklinde konuştu.

Giresundan Gelsin

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

istetiklagelsin

Puan Durumu

Takım OM G M P
1 ADS  Adana Demir. 0 0 0 0
2 ANT  Antalyaspor 0 0 0 0
3 HTY  Hatayspor 0 0 0 0
4 BJK  Beşiktaş 0 0 0 0
5 ÇRZ  Ç.Rizespor 0 0 0 0
6 ALNY  Alanyaspor 0 0 0 0
7 EYP  Eyüpspor 0 0 0 0
8 FB  Fenerbahçe 0 0 0 0
9 GS  Galatasaray 0 0 0 0
10 GFK  Gaziantep FK 0 0 0 0
11 GÖZ  Göztepe 0 0 0 0
12 KSM  Kasımpaşa 0 0 0 0
13 KON  Konyaspor 0 0 0 0
14 KYS  Kayserispor 0 0 0 0
15 İBFK  Başakşehir 0 0 0 0
16 SAMS  Samsunspor 0 0 0 0
17 BOD  Bodrum 0 0 0 0
18 SVS  Sivasspor 0 0 0 0
19 TS  Trabzonspor 0 0 0 0

Reklam

makmedya

Giresun Nöbetçi Eczaneler

giresundangelsin
istetiklagelsin

E-Bülten Aboneliği