MHP Lideri Bahçeli Kızılcahamam Kampı'nda
giresundangelsin

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Tasarruf ve verimlilik paketine aynen riayet ediniz. Belediye demek insan onuruna, şerefine, varlık haklarına sonsuz bağlılık, anlayışlı ve kucaklayıcı muamele demektir. İhtiyaç sahiplerini görmeyen, onların yanında olmayan belediye, gerçek manada görev ve sorumluluklarını yerine getirmiş sayılamaz. MHP ve Cumhur İttifakı'ndaki belediyelerde esas husus bu olmuştur." dedi.

MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin açıklamasının tamamı:

Değerli Dava Arkadaşlarım, Sayın Basın Mensupları, 31 Mart seçimlerinden sonra ilk kez gerçekleştirdiğimiz belediye başkanları toplantımızın başında hepinizi en kalbi duygularımla birlikte hasretle, hürmetle ve muhabbetle selamlıyorum. Yurdumuzun her köşesinde yaşayan, aynı zamanda yurt dışında hayat ve varlık mücadelesi veren aziz vatandaşlarımızı en iyi dileklerimle selamlıyor, şükranlarımı sunuyorum. Kızılcahamam Patalya Otel’de düzenlediğimiz bu toplantımızın hayırlı sonuçlara kapı aralamasını niyaz ve temenni ediyorum. 31 Mart 2024 tarihinde, “Mahalli İdareler ile Mahalle Muhtarlıkları ve İhtiyar Heyetleri Seçimi” yapılmış ve Türkiye zincirleme seçimler dönemini geride bırakmıştır. Ülkemiz artık seçim gündeminden çıkmıştır. Mensubiyetinden iftihar ettiğimiz ve egemenliğin yegane sahibi aziz milletimiz nihai kararını vermiş, böylelikle seçimsiz geçecek dört yıllık süreye girilmiştir. Ülkemizin demokratik rüştü 31 Mart’ta bir kez daha ve üst düzeyde ispat edilmiştir.

MARUFİYET ELBETTE İRADEYLE TABİİDİR

Seçilsin veya seçilmesin, gerek belediye başkan adayı, gerek il genel ve belediye meclis adayı olsun, partimizin ve Cumhur İttifakı’nın millet huzuruna çıkan bütün muhterem isimleri sorumluluklarını bihakkın yerine getirmişlerdir. Sizler 31 Mart 2024 tarihinde; il, ilçe ve beldelerinizde yaşayan vatandaşlarımızın takdir ve tercihiyle belediye başkanı olarak seçilip tarihi bir sorumluluğu omuzladınız. Nice engeli aşarak, nice zorluğu yenerek başarıya ulaştınız. Evvelemirde belediye başkanlığı görevine talip olarak demokratik ve medeni cesaretinizi inançla ve iddiayla gösterdiniz.  Nihayet vatana, millete ve yörelerinize hizmet onuruna ulaşabilmek, partimizin belediyecilik konusundaki hedeflerini gerçekleştirmek maksadıyla bütün imkan ve gücünüzle sahada varlık gösterdiniz. Marifet elbette iltifata tabidir. Marufiyet elbette iradeyle tabiidir.  Bu nedenle hepinizi, her belediye başkanımızı, seçimlerde aday olup seçilemeyen her arkadaşımızı, bunun da fevkinde bütün teşkilatlarımızı yürekten kutluyor, bilhassa sizlere önümüzdeki beş yıllık sürede üstün muvaffakiyetler diliyorum. Allah yardımcınız olsun diyorum. Niyaz ederim ki, yürüdüğümüz yolda ayağınıza taş değmesin, bahtınız da açık olsun.

CUMHUR İTTİFAKI’NIN TOPLAM OY ORANI DA YÜZDE 48,8

Aziz Dava Arkadaşlarım, Değerli Belediye Başkanlarım, 31 Mart 2024 seçimlerinin kendine özgü şartları içinde partimiz ve Cumhur İttifakı hamd olsun başarıya ulaşmış, seçimlerden yüz akıyla çıkmıştır. Kaldı ki somut ve sarih sonuçlar başkaca bir yoruma yer ve gerek bırakmamıştır. Milliyetçi Hareket Partisi’nin oy oranına yönelik karalama çabalarının bizim nazarımızda hiçbir değeri, hiçbir itibarı, hiçbir geçerliliği yoktur. Zira bariz gerçekler ulu orta meydandandır. Saklayacağımız, gizleyeceğimiz, utanacağımız, üzerini örteceğimiz ve mahcubiyet duyacağımız bir şeyden bahsetmek mümkün değildir. 31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinin kesin sonuçları Yüksek Seçim Kurulu tarafından 6 Mayıs 2024 tarihinde açıklanmış, bir gün sonra da Resmi Gazete’de yayımlanmıştır. Mahalli İdareler Seçimlerinde partilerin aldığı oyun sağlıklı ve gerçekçi değerlendirmesi için il genel meclis üyeliği seçimlerine bakmak akla yatkın tek çare, tek yoldur. Çünkü belediye başkanı seçiminde tezahür eden oy verme eğilimiyle il genel meclis üyeliği seçiminde tebarüz eden oy verme eğilimi pratikte de, teoride de farklı farklıdır. Birisinde aday profili kısmen daha baskın iken diğerinde parti kimliği ön plandadır. Ülke genelinde, Milliyetçi Hareket Partisi il genel meclis üyeliği seçimlerinde yüzde 16,64 oy almış ve çok önemli bir gelişme kaydetmiştir. Cumhur İttifakı’nın toplam oy oranı da yüzde 48,8 düzeyinde vuku bulmuştur. Bazı zeka özürlülerin ve hastalıklı ruhların zaviyesinden baktığımızda, partimiz büyükşehir belediye seçimlerinde yüzde 1,65 oy almıştır. 30 büyükşehir belediyesinin 28’inde ittifak çatısı altında giren ve sadece iki büyükşehirde kendi adayını gösteren Milliyetçi Hareket Partisi’ni yüzde 1,65 oy oranıyla tartıya çıkarmak, bu suretle siyaseten tahrip etmeye kalkışmak aymazlık olduğu kadar karanlık ve kalleş bir niyetin mahsulü değil midir? Hatta kronik ve kemikleşmiş bir Türk düşmanlığına işaret etmeyecek midir?

Giresundan Gelsin

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

istetiklagelsin

Puan Durumu

Takım OM G M P
1 ADS  Adana Demir. 0 0 0 0
2 ANT  Antalyaspor 0 0 0 0
3 HTY  Hatayspor 0 0 0 0
4 BJK  Beşiktaş 0 0 0 0
5 ÇRZ  Ç.Rizespor 0 0 0 0
6 ALNY  Alanyaspor 0 0 0 0
7 EYP  Eyüpspor 0 0 0 0
8 FB  Fenerbahçe 0 0 0 0
9 GS  Galatasaray 0 0 0 0
10 GFK  Gaziantep FK 0 0 0 0
11 GÖZ  Göztepe 0 0 0 0
12 KSM  Kasımpaşa 0 0 0 0
13 KON  Konyaspor 0 0 0 0
14 KYS  Kayserispor 0 0 0 0
15 İBFK  Başakşehir 0 0 0 0
16 SAMS  Samsunspor 0 0 0 0
17 BOD  Bodrum 0 0 0 0
18 SVS  Sivasspor 0 0 0 0
19 TS  Trabzonspor 0 0 0 0

Reklam

makmedya

Giresun Nöbetçi Eczaneler

giresundangelsin
istetiklagelsin

E-Bülten Aboneliği