Piraziz'de İncelemelerde Bulundu
giresundangelsin
Piraziz ilçesine gerçekleştirdiği ziyaret ve incelemelerde eğitim kurumlarını ziyaret eden Vali Mehmet Fatih Serdengeçti, Üç Ayların başlangıcı olan Recep ayının ilk günü manevi şahsiyeti olan kanaat önderlerinin türbelerine de ziyaret gerçekleştirdi.
 
Vali Serdengeçti’nin, gerçekleştirdiği ziyaretin ilk durağı, Piraziz ilçesine bağlı Gökçeali köyünde bulunan Şeyh İdris Türbesi ve tarihi Şeyh İdris Camisi oldu.
 
Cami, bölgeye önemli bir kanaat önderi olan Şeyh İdris tarafından yaptırılmış ve günümüzde de hayır işleriyle anılmaktadır. 
 
Vali Serdengeçti, türbe ziyaretiyle ilgili olarak duygularını şu sözlerle paylaştı: “Şeyh İdris... Giresun yöresinin fethi ve iskana açılmasıyla bölgeye gelen, hak dini Karadeniz'de yayan önemli kanaat önderlerinden... 

1399 yılında yaptırdığı camiide Ezân-ı Muhammedî yankılanmaya, vasiyeti olan hayır işleri sürdürülmeye devam ediyor. Allah razı olsun.”
 
Vali Serdengeçti, tarihî camiide eda ettiği Cuma namazının ardından Nefsi Piraziz köyündeki Pir Aziz Türbesini ziyaret ederek, bölgenin Osmanlı dönemine uzanan tarihindeki önemli şahsiyetleri anma ve dualar etme fırsatı buldu.
 
Vali Serdengeçti, Pir Aziz Türbesi ile ilgili olarak da “Pir Aziz... İlçemizin adını aldığı, Şeyh İdris ile yakın manevi ilişkisi bulunan, bulunduğumuz yörenin fethine öncülük eden ve Osmanlı döneminde bölgeye hükmeden önemli şahsiyetlerden... Ruhu şâd olsun.” ifadelerini kullandı.
 
Vali Serdengeçti, ziyaretlerin devamında Şehit Öner Güner'in mezarı başında dua ederek, Piraziz Şehit Öner Güner Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulunu ziyaret etti. 
 
Okul ziyareti sırasında öğrenciler, öğretmenler ve idarecilerle bir araya gelen Vali Serdengeçti, geleceğin liderleriyle samimi bir sohbet gerçekleştirdi.
 
Sınıfları tek tek gezip öğrencilerle içten bir diyalog kuran Vali Serdengeçti, bu kapsamda, beden eğitimi ve fıkıh dersi alan iki sınıfı da ziyaret etti.
 
Vali Serdengeçti, öğrencilere spor ve fiziksel aktivitenin önemini vurgulayarak, müzik, resim ve beden eğitimi gibi derslerin en az diğer dersler kadar önemli olduğuna vurgu yaparak, sağlıklı yaşam alışkanlıklarının ne kadar önemli olduğuna değindi.
 
Ayrıca, fıkıh dersi görülen sınıfları da ziyaret eden Vali Serdengeçti, öğrencilere dini konular üzerine sohbetlerde bulunarak, dinî değerlere uygun yaşam, etik davranışlar ve toplumsal sorumluluklar konularında samimi bir diyalog kurdu.

Okulun eğitim programları, öğrenci profili ve faaliyetleri hakkında detaylı bilgi alarak, eğitim camiasına desteklerini iletti.
 
Okul yönetimi ve öğrenciler de Vali Mehmet Fatih Serdengeçti’nin ziyaretinden dolayı memnuniyetlerini dile getirerek teşekkür ettiler.
 
Vali Serdengeçti, okul ziyareti ile ilgili yapmış olduğu paylaşımda “Sizlerle her buluşma bir tebessüm vesilesi... Piraziz Şehit Öner Güner Anadolu İmâm Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulunda eğitimiyle, kalemiyle geleceği çizen sevgili öğrencilerimizle bir araya geldik.” sözlerine yer verdi.
Giresundan Gelsin

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

istetiklagelsin

Puan Durumu

Takım OM G M P
1 ADS  Adana Demir. 0 0 0 0
2 ANT  Antalyaspor 0 0 0 0
3 HTY  Hatayspor 0 0 0 0
4 BJK  Beşiktaş 0 0 0 0
5 ÇRZ  Ç.Rizespor 0 0 0 0
6 ALNY  Alanyaspor 0 0 0 0
7 EYP  Eyüpspor 0 0 0 0
8 FB  Fenerbahçe 0 0 0 0
9 GS  Galatasaray 0 0 0 0
10 GFK  Gaziantep FK 0 0 0 0
11 GÖZ  Göztepe 0 0 0 0
12 KSM  Kasımpaşa 0 0 0 0
13 KON  Konyaspor 0 0 0 0
14 KYS  Kayserispor 0 0 0 0
15 İBFK  Başakşehir 0 0 0 0
16 SAMS  Samsunspor 0 0 0 0
17 BOD  Bodrum 0 0 0 0
18 SVS  Sivasspor 0 0 0 0
19 TS  Trabzonspor 0 0 0 0

Reklam

makmedya

Giresun Nöbetçi Eczaneler

giresundangelsin
istetiklagelsin

E-Bülten Aboneliği