TARİHİNİN EN HAREKETLİ DÖNEMİNİ YAŞIYOR
giresundangelsin

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu’nun göreve gelir gelmez ilk el attığı projelerden birisi olan Kale’de yoğun bir çevre güzelleştirme çalışması uygulanmış ve Kale’nin adeta çehresi değişmişti.

Giresun Kalesi, yeni haliyle tüm kesimin beğenisini kazanırken, tarihinin en haraketli ve en bakımlı dönemini yaşıyor.

Giresun’un en önemli mesire alanları arasında bulunan ve Giresunlu vatandaşların yanı sıra, yerli, yabancı turistlerin uğrak yerleri arasında yer alan Kale yoğun bir ziyaretçi akınına uğruyor.

Aileleriyle şehre tatil için gelen yerli ve yabancı turistler, gezilerinin arasına Giresun Kalesi'ni mutlaka eklerken, 2023 yılında yaklaşık 450 bin kişi Kaleyi ziyaret etti. Bu rakam Kale tarihinin rekoru olarak ortaya çıktı.

Aydınlatma sistemi, güvenlik kameraları, ot biçme ve çalılık alanları temizlenerek yeni alanlar açılması, Giresun yazılı totem tabela yerleştirme, korkuluk çalışması, Kale’nin estetiğine ve doğaya uygun mimarı ile projelendirilen sosyal tesis, eşsiz Giresun manzarasının seyredildiği seyir terası, yürüyüş yolları, bordür taşları yenileme ve yön tabelaları takılması gibi çalışmalar yapılan ve adeta çehresi değişen Kale’de bakım ve temizlik çalışmaları ise yıl boyunca aralıksız olarak sürdürülüyor.

Ayrıca, belediye bünyesinde bulunan 5 kişilik golf aracıyla birlikte yaşlılar, yürüyemeyecek durumda olanlar ve engelliler için Kale’de hizmet veriliyor.

ŞENLİKOĞLU: “OLUMLU ETKİ OLUŞTURDU”

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu ise Kale’nin yepyeni bir görünüme kavuştuğunu ve bunun da ziyaretçiler üzerinde olumlu etki oluşturduğunu belirterek, tatil için Giresun’u tercih eden misafirlerin Giresun’un simgesi olan Kaleyi mutlaka ziyaret ettiğini söyledi.

Giresun’un seyir terası konumunda olan ve ziyaretçilere eşsiz bir Giresun manzarası sunan Kale’ye göz bebekleri gibi baktıklarını dile getiren Başkan Şenlikoğlu: “Göreve gelir gelmez Kale projemize başladık. Kale bizim tarihi değerimiz. Bu değeri hak ettiği görünüme kavuşturduğumuza inanıyoruz. Kalemizin güvenliğini de kontrolümüz altında tutuyoruz. Hemşehrilerimiz ve misafirlerimiz artık Kale’de daha huzurlu ve mutlu dakikalar geçiriyorlar.  Kalemizi evimiz gibi görüyoruz. Orada oluşacak çevre ve görüntü kirliliğine izin vermemeliyiz. Ekiplerimizce düzenli olarak çevre temizliği gerçekleştiriliyor.  Yerli ve yabancı turistlerce de yoğun şekilde ziyaret edilen Kale ve çevresine temizlik anlamında büyük önem veriyoruz. Giresun’umuzun her bir alanını güzelleştirmek için çalışmalarımız devam edecek.” şeklinde konuştu.

Giresundan Gelsin

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

istetiklagelsin

Puan Durumu

Takım OM G M P
1 ADS  Adana Demir. 0 0 0 0
2 ANT  Antalyaspor 0 0 0 0
3 HTY  Hatayspor 0 0 0 0
4 BJK  Beşiktaş 0 0 0 0
5 ÇRZ  Ç.Rizespor 0 0 0 0
6 ALNY  Alanyaspor 0 0 0 0
7 EYP  Eyüpspor 0 0 0 0
8 FB  Fenerbahçe 0 0 0 0
9 GS  Galatasaray 0 0 0 0
10 GFK  Gaziantep FK 0 0 0 0
11 GÖZ  Göztepe 0 0 0 0
12 KSM  Kasımpaşa 0 0 0 0
13 KON  Konyaspor 0 0 0 0
14 KYS  Kayserispor 0 0 0 0
15 İBFK  Başakşehir 0 0 0 0
16 SAMS  Samsunspor 0 0 0 0
17 BOD  Bodrum 0 0 0 0
18 SVS  Sivasspor 0 0 0 0
19 TS  Trabzonspor 0 0 0 0

Reklam

makmedya

Giresun Nöbetçi Eczaneler

giresundangelsin
istetiklagelsin

E-Bülten Aboneliği